KONST / Litografier / Litografi 15893160
nr 1589 3160
Gösta Sandels
(1887-1919), Sverige
Litografi, Soluppgång. Signerad, daterad 1916 cm, yttermått inklusive ram: 30x42 cm
Gösta Sandels, född i Göteborg 1887, död 1919, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 januari 2024
kl 19:33:32
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Gösta Sandels
Läs mer om Gösta Sandels